Rolling Roof

Rolling Roof (Bioklimatik)

  • Rolling Roof sistemi, dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin bir arada gerçekleştiremediği katlanma ve toplanma özelliğini bir arada sunmaktadır.

  • Rolling Roof sisteminde tavan kapama malzemesi olarak kullanılan 38cm genişliğindeki paneller, kendi ekseni etrafında dönerek katlanma hareketini gerçekleştirir. Katlanma hareketi tamamlandıktan sonra alüminyum paneller geriye doğru toplanarak tam bir açık tavan alanı elde edilmesini sağlar.

  • Rolling Roof sisteminde kullanılan alüminyum panellerin et kalınlığı 2mm, ana dere profili et kalınlığı 4mm ve üst ray profili 5mm alüminyum malzemeden oluşmaktadır

  • Rolling Roof açılır tavan sistemi Su tahliye mantığı ile çalışmaktadır. Alüminyum paneller üzerine gelen yağış, paneller üzerinde bulunan dere sayesinde ana dere profiline aktarılmaktadır ve ana dere profilinden dış alana tahliyesi sağlanmaktadır. Su almama garantisi vardır.

  • Rolling Roof sistemi taşıyıcı çelik konstrüksiyon gereksinimi olmaksızın kurulur.

Her tür iç aydınlatma ve ısıtma sistemi, Rolling Roof açılır tavan sistemine adapte edilebilmektedir.

Rolling Roof açılır tavan sistemi 8m’ye kadar tek ünite olarak yapılabilmektedir. Daha uzun ölçülerde birden fazla ünite yapılarak uzunluk sınırlaması bulunmamaktadır.

Yağışlı havalarda, paneller belli bir miktar açılarak iç alanın havasının tazelenmesi sağlanırken iç alana su girişi engellenecek şekilde tasarlanmıştır.

Rolling Roof açılır tavan sisteminin hareketleri 120Nm tork 425W ve 300Nm tork 880W’lık 2 ayrı motorla tahrik edilmektedir. Bu birleşime 1 takım motor denmektedir. Hareket algılayıcı switchlerle sistem güvenliği sağlanmaktadır.

Rolling Roof açılır tavan sistemi her türlü terazisiz ortamda çalışmasının yanında taşıyıcı ayaklar sayesinde kendini teraziye alabilmektedir.

Sistem %5 eğim ile çalışmaktadır.

50m² alana kadar tek ünite yapılabilmektedir.

Kullanılan tüm profiller ve aksesuarlar paslanmazdır.

Kullanılan taşıyıcı profiller 100*100*4mm ve 60*120*4mm kutu ayaklardır.

Sistemin yedek parçaları 2 yıl garantilidir.(Kullanımdan doğacak sorunlar hariçtir)

GİYOTECH

Rolling Roof İçinFiyat Teklifi Alın

Mesajınız Gönderildi

Rolling Roof Fotoğraf Galerisi